Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

RSS ενημέρωση Αρχική Σελίδα Επικοινωνήστε μαζί μας Χάρτης πλοήγησης Μεγέθυνση Σμίκρυνση

E-Twinning

Φέτος και για πρώτη φορά, το σχολείο μας συμμετέχει στο e-Twinning-Comenius, μια ευρωπαϊκή δράση του προγράμματος Διά Βίου Μάθησης, μέσω της οποίας σχολεία από διαφορετικές ευρωπαϊκές χώρες, κάνοντας χρήση εργαλείων Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (ΤΠΕ), συνεργάζονται ώστε να αποκομίσουν παιδαγωγικά, κοινωνικά και πολιτισμικά οφέλη.

H καθηγήτρια της Φυσικής, Μαίρη Χατζηγεωργίου, έχει αναλάβει τη συμμετοχή του σχολείου μας στο e-Twinning.

Στο πρόγραμμα συμμετέχουν με μεγάλο ενθουσιασμό, μαθητές από τη Β’ και Γ’ τάξη του Γυμνασίου μας.

Συγκεκριμένα, συμμετέχουν στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα Get to know You-rope!

το οποίο δίνει την ευκαιρία στους μαθητές μας να ανακαλύψουν τρόπους ζωής, ήθη και έθιμα, πολιτισμικές ομοιότητες και διαφορές συνεργαζόμενοι με τους μαθητές του Γυμνασίου  RSG Tromp στο MeestersSteenwijk της Ολλανδίας.

galleryImage

< Πίσω >  < Μπροστά >

Αρχική Σελίδα | Το σχολείο | Γονείς | Ανακοινώσεις | Η πόλη μας | Διασκέδαση | Συνδέσεις | Επικοινωνία | Αναλυτικα Περιεχόμενα | Forum
Δημιουργία - Διαχείριση: Σκυλογιάννη Δήμητρα ΠΕ19